KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14623296
*
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 17:27:35
1
100 kr
25/4 18:08:37
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Läs mer om Rudolf Flink
nr 1462 3296
Rudolf Flink
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 17:27:35 | 1 | 100 kr |
25/4 18:08:37 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Rudolf Flink
Rudolf Flink, svensk bildkonstnär född 1906 i Trollhättan, död 1988 .Läs mer om Rudolf Flink
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar rudolf flink svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50